Jak šel čas aneb trocha trilobití historie

VZNIK TRILOBITU BARRANDOV

(text převzatý z původních www stránek)

Jsme parta barrandováků, barrandovaček a barrandovat, kteří se rádi toulají krásnou přírodou.“

Prehistorie našeho oddílu spadá do roku 2005. Tehdy se v jedné barrandovské hospůdce (kde taky jinde) potkali dva skalní příznivci a téměř již veteránští hráči fotbalu. Brzy zjistili, že kromě fotbalu mají společný další koníček. Tím byla turistika ve všech možných podobách. Místo rozebírání výsledků minulého kola Gambrinus ligy nyní básnili o krásách Šumavy, Jizerek, Brd, Tater apod. Těšili se na každý nový díl „Pramenů řek“ a spřádali smělé plány k jejich dosažení. Pak přišly na pořad diskuse rozhledny a plány notně houstly.

Tak nějak začínal rok „nula“ barrandovských turistů. Byl naplněn různými pěšími výlety (počínaje „zimním brdským přechodem“, seriálem podvečerních pochodů Prahou, Prčicemi, „nezbedným bakalářem v Rakovníku“ atd.). Také běžkařským týdnem v Krušných horách a dalšími aktivitami. Někde tam vznikla myšlenka podělit se o své zážitky s kamarády, kamarády kamarádů a vůbec všemi, pro které je procházka lesem, výstup na kopec, splutí řeky, nezbytným životním kyslíkem. Nadešel listopad a s ním velké celorepublikové setkání turistů v České Lípě v rámci pochodu „Za posledním puchýřem“. Tam nemohli oni dva chybět. Kromě absolvování sobotního i nedělního pochodu dostala myšlenka oddílu barrandovských turistů jasných kontur.

A to jsme již v roce 2006. V roce „jedna“ KČT Trilobit Barrandov. Už nejsme dva, je nás dvanáct zakládajících členů, a o měsíc později již šestnáct. Jsme oficiálním odborem KČT spadajícím pod oblast Praha... napsal Petr Kučera na bývalých webových stránkách.

2006

První velkou trilobití akcí se stal 40. ročník Zimního brdského přechodu, které se zúčastnilo devět členů a jeden pes. Do cíle v Kytíně dorazil Trilobit ve značných odstupech roztrhán a Luboš dokonce bez funkční obuvi. Od té doby však byli členové poměrně aktivní pochodníci a neuplynul týden, aby se nějaké akce nezúčastnili, zvláště pak někteří.

Na přelomu dubna a května vyrazila parta v počtu 12 členů + pes Bára na první společný „jarní“ čtyřdenní výlet do Prášil na Šumavě, kde došlo k první větší prověrce sil a k utužení kolektivu.

Podobně kvalitní obsazení měly i Prčice a Konopišťské toulky. V té době byly aktivní i manželky a partnerky mužských členů Trilobitu.

Druhý společný „podzimní“ výlet byl tentokrát do Orlických hor na Šajtavu (10 členů včetně nováčků Marty s Mirkem). Opět se jednalo o velmi zdařilý a poučný pobyt.

A to už jsme u data 11. listopadu, kdy se koná náš historicky první trilobití pochod Do Holyně bez holinek. Účastní se téměř všichni členové, ať již jako pořadatelé (8 lidí) nebo jako pochodující (10 lidí). Celková účast tohoto nového pochodu byla 200 osob.

Celkem se naši členové (25 aktivních) tohoto roku zúčastnili 76 akcí, ať již čtvrtečních PPP nebo sobotních. Nejaktivnější je samozřejmě předseda Petr.

2007

V tomto roce pokračuje Trilobit v nastoupené cestě: je utužený a aktivní jak na pochodech cizích jako pochodující, tak při pořádání akcí vlastních.

Hned z jara 3. března je tu další náš sobotní pochod S Trilobitem zimou nezimou (z Roztyl na Jezerku v Braníku). Na přípravě se podílí nebo jde 15 členů, celková účast je pak 136 lidí.

Pořádáme rovněž tři čtvrteční pochody Prahou:

  • 5. dubna: Přes Pražský Everest za pávem – 10 km (236 lidí)

  • 31. května: Z plání do Královské obory – 10,5 km (233 lidí)

  • 20. září: Draháňským údolím na dostihy – 8 km (136 lidí)

a účastníme se i vlastních výletů:

  • 18. února: jednodenní výlet do Českého ráje (Dubecko, Rotštejn, Klokočské průchody a Besedické skály) v počtu 8 osob + 2 hosté

  • 21. dubna: jednodenní výlet do vojenských újezdů v Brdech (Valdek) v počtu 12 osob

  • 4. - 8. května: čtyřdenní výlet do Českosaského Švýcarska v počtu 7 osob

  • 13. října: jednodenní Cesta zlata za vyhlídkami (Jílové u Prahy, Štola sv. Josefa, Třeštibok) v počtu 12 osob

Úspěšný je opět Zimní brdský přechod a Za povidlovým koláčem máme účast dokonce 23 lidí (členů a hostů), psy nepočítaje. Na podzimních Konopišťských toulkách jsme dokonce obdrželi diplom za 1. místo za nejpočetnější kolektiv. A samozřejmě pohár.

Třetím naším „velkým“ pochodem je třídenní červnový Memoriál kamenného brouka s účastí 121 lidí a na druhý ročník Do Holyně bez holinek dorazilo 152 účastníků.

2008

Nová sezóna nás vítá již v trochu „novém“ složení, odpadlo pár „náhodných či nechodících“ členů a naopak nám v průběhu roku přibyli aktivní: Marta - Bejby s kamarádkou Lenkou, Libor se Zuzkou, dva Tomášové, Lída a Lenka P.

Opět slušná účast je na tradičních pochodech jako je Zimní brdský přechod (14 lidí + 2 psi), Pochod Českým rájem (9 lidí) i Za povidlovým koláčem (10 lidí + 2 psi).

V tomto roce pořádáme již čtyři sobotní pochody:

  • 1. března: 2. ročník S Trilobitem zimou nezimou (z Roztyl na Jezerku – 130 účastníků, tentokrát i s tombolou)

  • 20. - 22. června: 2. ročník Memoriálu kamenného brouka (98 lidí)

  • 6. září: Čtyři řeky s Trilobitem – Sázava (nový cyklus pochodů podél našich řek v délce 10 - 50 km – 108 účastníků)

  • 1. listopadu: 3. ročník Do Holyně bez holinek (163 lidí)

a čtyři čtvrteční PPP:

  • 5. června: S Trilobity do Prokopského údolí – 5 km (202 osob)

 • 10. července: Povodím Botiče k Milíčovským rybníkům – 8 km (176 osob)

 • 11. září: Od hřbitova ke žralokovi – 10 km (191 osob)

  • 16. října: Pražské výhledy I. 7 km (137 osob)............ale těch schodů!!!

Ze společných výletů je to pak čtyřdenní výlet do Jeseníků v počtu 11 členů + 3 psi.

Kvůli zakouřenému a hlučnému prostředí a nedostatku místa opouštíme bohužel oblíbenou základnu v restauraci Na zahrádce a přesouváme se do nedaleké „krušovické“ restaurace - baru Korlin. Zde je kromě jiného větší prostor pro nástěnku a získané trofejní poháry.

2009

V tomto roce dochází v oddílu zákonitě k první krizi, názory členů se různí, začínají se projevovat individuality a ambice některých trilobitů. Nespokojenost členů se stávajícím stavem vede nutně k myšlence nové volby vedení.

Přestávají fungovat dosud kvalitně vedené webové stránky.

Počet členů dosahuje maxima – celkem 42 aktivních, méně aktivních i neaktivních trilobitů.

Při tomto množství dochází i k určitému napětí mezi „růžkaři“ a „barrandováky“.

Přesto zvládáme 5 pochodů sobotních a 5 čtvrtečních + 2 spoluúčasti (Courání Prahou 6 + Za jarním sluníčkem).

Sobotní:

  • 27. února: S Trilobitem zimou nezimou (270 lidí) – z Bořislavky do Roztok

  • 12. - 14. června: 3. ročník Memoriálu kamenného brouka (101 lidí)

  • 5. září: Čtyři řeky – Berounka (122 lidí) – Křivoklát – Zadní Třebaň

  • 31. října: Do Holyně bez holinek (208 lidí)

  • 25. prosince: vánoční pochod Od metra k metru (76 lidí)

Čtvrteční PPP:

  • 2. dubna: Z Běchovic do Uhříněvsi (226 lidí) – pochod Kláry Z.

  • 21. května: S Trilobitem na Butovické hradiště (226 lidí) – 8 km

  • 3. září: Pražskými parky z Hradu až na Vypich (153 lidí)

  • 10. září: Od letohrádku Hvězda do Šárky (200 lidí)

  • 1. října: Hlubočepy trochu jinak, aneb...... (192 lidí)

a sobotní spoluúčast (24. ledna – Courání Prahou 6 /pochod Kláry Z./ - 110 lidí).

Ze společných akcí pak „jarní" Adršpašské skály a Broumovsko (13 členů Trilobitu) ve dnech 7. - 10. května. Navštívili jsme Adršpašsko-teplické skály, Broumovské stěny, Stolové hory v Polsku, kromě jiného muzeum stavebnice Merkur v Polici nad Metují a nakoupili jsme na tržnici v Kudowa Zdroji. Cestou zpět jsme pak navštívili „babičku a spol.“ v Ratibořicích.

Z oblíbených pochodů ještě Benešovské toulky (13 lidí + 0 psů, ale jen 3 trilobité, přesto jsme získali diplom a pohár za 2. nejpočetnější kolektiv).

Na přelomu roku, aniž vyčkává změn, odchází trilobití zástupkyně na programové radě Marta K. a strhává s sebou 12 dalších „aktivních“ členů. Spolu s nimi zakládá oddíl TURBAN. Zakládající parta však zůstává jednotná a drží pohromadě. Zatím.

2010

Počátkem roku probíhají dlouho očekávané volby nového předsedy. Zákonitě se jím stává druhý zakládající člen Vašek Nohejl. Po tomto kolektivním rozhodnutí nečekaně opouští dosavadní předseda Petr Kučera své členství nejen v Trilobitu, v KČT a dokonce se přestává věnovat aktivní turistice vůbec. Škoda. Jeho přínos pro Trilobit byl dosud rozhodující.

Nicméně oslabený Trilobit pokračuje v nastoupené cestě a pořádá celkem 6 sobotních a 2 čtvrteční pochody na velmi kvalitní úrovni.

Sobotní:

  • 27. února: 4. ročník S Trilobitem zimou nezimou (225 lidí) ze Zbraslavi do černošického hotelu Slánka

  • 24. dubna: 1. ročník Středočeská šedesátka (110 lidí) s cílem v Pikovicích U Dolejších

  • 25. - 27. června: 4. ročník Memoriálu kamenného brouka (109 lidí včetně Trilobití 111)

  • 4. září: 3. ročník Čtyři řeky - Vltava (118 lidí) s cílem ve Štěchovicích

  • 30. října: 5. ročník Do Holyně bez holinek (208 lidí)

  • 25. prosince: 1. ročník Mezi rybou a ptákem (43 lidí) s cílem U Ritschelů v Hlubočepích

Čtvrteční PPP:

  • 9. září: Proti proudu Vltavy (227 účastníků)

  • 14. října: Smíchovské výhledy I. (277 účastníků, což je v tomto momentu náš rekord. Na vině je ovšem nádherné počasí, dobrá volba trasy a perfektní popis s jedinou chybičkou v textu)

K tomu 2 spoluúčasti (březnová Za jarním sluníčkem a prosincová Olafova Pražská stovka).

Omezený počet členů a také pracovní zaneprázdněnost lidí pracujících na směny se odráží i v nižším počtu účastníků společných výletů a pobytů v tomto roce.

Přesto jsme zrealizovali:

  • třídenní květnový pobyt v v Železných horách (5 účastníků)

  • dvoudenní podzimní výlet do Bad Schandau (7 účastníků)

  • třídenní houbový pobyt u Pepy na chatě pod Bezdězem (4 účastníci) – velmi vydařený:o)

Z jednodenních výletů pak:

  • výlet do Lužických hor (3 členové)

  • výlet do Voděradských bučin (6 členů)

Posledním negativním zjištěním v tomto roce je, že díky neznalosti a krachujícímu providerovi přichází Trilobit nejen o své dosavadní webové stránky s celou svojí historií a dokumentací, ale ztrácí i webovou doménu. Ta je však brzy zachráněna s očekáváním zcela nových stránek od nového roku.

Závěrečným pochodem roku (poté, co jsme pochod Od metra k metru předali jeho autorovi z oddílu Karlov - Turban) byl zcela nový „vánoční" pochod rodinného typu Mezi rybou a ptákem. Přestože nebyl nikde uveřejněn, účast na něm jako na novince, byla odpovídající. Příští rok bude rozšířen o jednu „dlouhou" trasu a bude IVV.

2011

Tento rok začal (a byl i tak připravován) ve znamení obrození dobré pověsti Trilobitu Barrandov. K tomu nám napomohly i obnovené webové stránky. Rovněž přibyli i 4 noví členové, kteří se aktivně zapojili do pořádání a účasti na akcích: Andrea, která po počátečních obavách převzala správu nad našimi novými webovými stránkami (a nutno říci, že velmi kvalitně a zodpovědně), Jarmila a Pavel, kteří se rovněž účastní většiny akcí, a to i pořadatelsky a Emil. Zájem je i ze strany dalších lidí - a pokud budou s klubem spolupracovat a pomáhat i v pořádání akcí, nevidíme problém v jejich členství.

Uspořádali jsme tyto akce:

 • 12. února – S VALENTÝNEM NA VALENTINKU - 1. ročník sobotního pochodu u příležitosti „svátku zamilovaných“, který jinak pro jeho americký původ neuznáváme. Zúčastnilo se 218 spokojených turistů.

 • 26. února – 5. ročník pochodu S TRILOBITEM ZIMOU NEZIMOU - dosud našeho nejúspěšnějšího pochodu se startem v Divoké Šárce se na třech trasách zúčastnilo neočekávaných 361 pochodníků.

 • 19. března – spolupořadatelství na pochodu ZA JARNÍM SLUNÍČKEM - obvyklá nejdelší trasa z Radotína (23 km).

 • 23. dubna – 2. ročník pochodu STŘEDOČESKÁ 60 - tentokrát v mělnickém okrese se startem a cílem v Liběchově (trasy od 6 do 51 km), většinou v oblasti CHKO Kokořínsko. Krásné počasí, nádherná příroda = účast 124 lidí.

 • 30. dubna – zcela nový pochod KARLŠTEJNSKÁ TLAPIČKA, v místech, kde se střídá pochod za pochodem. Zcela nové trasy, zlepšující se pověst Trilobitu, nádherné počasí a dobrý termín přilákaly na pět tras (od 13 do 47 km) celkem 320 turistů. Jako novinka byly k prodeji za symbolickou cenu pamětní butony pochodu.

 • 5. května – PPP EURORANDO – CHOLUPICKÝ/KOMOŘANSKÝ POTOK se startem Na Beránku a cílem v Komořanech. I přes některé připomínky měl i tento krátký pochod úspěch a celkem slušnou účast 272 lidí.

 • 28. května – spoluúčast na akci EURORANDO – SLÉVÁNÍ VOD V RADOTÍNĚ. Trilobit zabezpečuje nejkratší trasu 10 km ze Zlíchova. Účast 15 osob :-((

 • 2. června – PPP HLUBOČEPY TROCHU JINAK II. - čtvrteční pochod v naší oblíbené oblasti, zúčastnilo se jej 231 lidí.

 • 24. - 26. června – 5. ročník MEMORIÁLU KAMENNÉHO BROUKA + 111. Poslední třídenní pochod Trilobitu!! I přes nezměrné úsilí členů klubu při zajišťování tras (zabezpečení startu, živých kontrol a cíle) tento pochod opět nesplnil očekávání a v konkurenci neprorazil. Zúčastnilo se pouze 99 startujících. Proto jsme se rozhodli v dalších letech pochod v tomto rozsahu nepořádat a bude pouze jednodenní.

 • 30. června – PPP ZE ŠKOLY NA PETŘÍN - čtvrteční pochod „na zakázku PR KČT“, účast 220 lidí.

 • 6. srpna – 1. ročník pochodu KUDY CHODILI TREMPOVÉ aneb SEJDEME SE V PIKOVICÍCH. Zcela nového pochodu v oblasti trampských osad v překrásné přírodě kolem Sázavy se zúčastnilo 166 spokojených turistů. V cíli obdrželi pamětní buton s motivem Pikovické jehly.

  • 3. září – 4. ročník oblíbeného pochodu ČTYŘI ŘEKY tentokrát v rovinaté oblasti kolem LABE. Pochodu se zúčastnilo 150 lidí (mimo pořadatelů), a tím se uzavřel první cyklus. Kromě odznaku řeky Labe tentokrát ti, kteří se zúčastnili všech 4 pochodů (a nebylo jich málo), obdrželi i překrásný odznak za celý cyklus.

 • 29. září – PPP KOLEM BOTIČE K MILÍČOVSKÝM RYBNÍKŮM (199 lidí) - úspěšný pochod z roku 2008 v novém hávu.

 • 29. října – 6. ročník pochodu DO HOLYNĚ BEZ HOLINEK (197 vesměs spokojených účastníků, a to i přesto, že počasí nám tentokráte moc nepřálo - byla mlha).

 • 3. prosince – PRAŽSKÁ STOVKA - výpomoc na slavném pochodu Olafa Čiháka (5 trilobitů se zúčastnilo na kontrolách).

 • 25. prosince – 2. ročník pochodu MEZI RYBOU A PTÁKEM, poslední námi pořádaný pochod v tomto roce nás překvapil až nečekaným nárůstem účastníků. Dorazilo jich 107, takže už v polovině došlo připravené občerstvení. Nicméně spokojenost v cíli byla očividná a výčitky nulové.

Podle našich smělých odhadů nejpozději v druhé polovině roku 2012 přivítáme 10 000. návštěvníka (slovy: desettisícátého návštěvníka) od počátku pořádání trilobitích pochodů (listopad 2006).

10. září se pak oddíl již tradičně zúčastnil Benešovských (dříve Konopišťských) toulek s cílem po roční přestávce znovu získat některý z pohárů za nejpočetnější kolektiv. Tentokrát to bylo sice „jen“ 4. místo (za 14 účastníků), ale na vítěznou školu v počtu 28 lidí jsme opravdu tentokrát neměli. Máme tedy již poháry za všechny stupně umístění.

Kromě pořádání pochodů jsme si našli rovněž čas na oblíbený společný výlet. Tentokrát dvoudenní do oblasti Jizerských hor a Krkonoš s výletem na polskou stranu. Počasí nám letos přálo, a protože se nás nakonec sešlo jen 5, stačil jeden automobil. Kdo se zúčastnil, nelitoval a má fůru pěkných zážitků, fotek i vzpomínek.

2012

Na začátku roku jsme přivítali hned čtyři nové členy (Lídu, Pepu z depa s manželkou Alenou a nejmladší Karolínku), hostovat u nás začal Ondra.

Uspořádali jsme tyto akce:

 • 11. února – S VALENTÝNEM NA VALENTINKU - 2. ročník sobotního pochodu u příležitosti „svátku zamilovaných“, který jinak stále pro jeho americký původ neuznáváme. Zúčastnilo se 227 turistů.

 • 3. března – 6. ročník pochodu ZIMOU NEZIMOU - padl rekord, zúčastnilo se 430 pochodníků!!

 • 5. dubna – PJP č. 1: JAK MRAVENCI VE SLIVENCI (9 km) - prvnímu jarnímu pochodu nepřálo počasí, na start přišlo 90 nadšenců.

 • 17. dubna – PJP č. 4: Z RAJSKÉ ZAHRADY DO BĚCHOVIC (9 km) - první úterní procházka Prahou již byla úspěšnější, přišlo 141 turistů.

 • 21. dubna – STŘEDOČESKÁ ŠEDESÁTKA, 3. ročník - do oblasti Voděradských bučin jsme tentokrát přilákali 135 pochodníků.

 • 28. dubna – 2. ročník KARLŠTEJNSKÉ TLAPIČKY, která letos startovala ze dvou míst, si nenechalo ujít krásných 325 účastníků.

 • 17. května – PJP č. 11: HLUBOČEPY TROCHU JINAK III. (7 km) - pochod, již třetím rokem vedený naší oblíbenou oblastí, poctilo svou účastí 174 lidí.

 • 30. června – 6. ročník MEMORIÁLU KAMENNÉHO BROUKA - od tohoto roku pouze již jednodenní pochod přivítal 149 turistů.

 • 4. srpna – 2. ročník pochodu KUDY CHODILI TREMPOVÉ aneb SEJDEME SE V PIKOVICÍCH - 197 nejen trempů a přátel turistiky se prošlo oblastí trempských osad v povodí řeky Sázavy.

 • 1. září – 5. ročník cyklu ČTYŘI ŘEKY otevřel novou sérii pochodů první řekou SÁZAVOU a zbrusu nový záznamník si tak mohlo koupit 157 účastníků.

 • 20. září – PPP č. 27: PRAŽSKÉ VÝHLEDY II. (8 km) - naším prvním podzimním pochodem jsme navázali na pražské výhledy z roku 2008 a účast tehdejších 137 turistů se letos jakoby přesmyčkou změnila na 173.

 • 11. října – PPP č. 30: OD HŘBITOVA KE HŘBITOVU I. (9 km) - trochu morbidně znějícího názvu pochodu se nezaleklo 183 turistů.

 • 27. října – 7. ročník pochodu DO HOLYNĚ BEZ HOLINEK - počasí se zcela zbláznilo, pršelo, posléze chumelilo a do tohoto nečasu si nakonec trouflo jen 86 odvážlivců.

 • 7. – 9. prosince – PRAŽSKÁ STOVKA - výpomoc na 19. ročníku pochodu našeho hosta Olafa Čiháka.

 • 25. prosince – 3. ročník pochodu MEZI RYBOU A PTÁKEM - příjemnou mezisvátkovou procházku si letos nenechalo ujít 117 příznivců turistiky.

Na srpnovém pochodu Kudy chodili trempové aneb sejdeme se v Pikovicích jsme přivítali desettisícátého účastníka trilobitích pochodů od počátku jeho vzniku, tedy od roku 2006.

Také jsme pro vás v tomto roce vymysleli několik novinek. Např. sběratelské samolepky sobotních trilobitích pochodů nebo nový záznamník „Trilobití pochodník“, který se již na podzim roku podařilo některým našim příznivcům splnit. Takže vznikl „Trilobití pochodník II.“ A další budou následovat.

Dařilo se nám pořádat i společné trilobití akce. Ještě v zimě to byl jednodenní výlet na Ještěd (v lednu) a cesta motoráčkem k Hostivickým rybníkům (v únoru). V květnu pak následoval pětidenní výlet do Lužických hor, kde si to osmičlenný trilobití tým náramně užil, viděl moc krásných míst a dal si i řádně do těla:o)Počátkem října jsme si udělali celodenní výlet na Plzeňsko, kdy jsme navštívili např. zámek Kozel a měsíc před Vánoci se konal „keškový“ výlet do oblasti Bojovského potoka.

2013

Na výroční schůzi počátkem roku jsme mezi nás přijali osm nových členek a členů (Alenu, Míšu S., Boženku, Jindru, Mílu, Vaška N. st., Standu a Petra) a dva hosty (Ivana a Reného). V průběhu roku pak ještě přibyly Pavla a Míša H.

Uspořádali jsme tyto akce:

  • 16. února – S VALENTÝNEM NA VALENTINKU - 3. ročník pochodu u příležitosti „svátku zamilovaných“, který jsme pro jeho americký původ stále nezačali uznávat, přivítal rekordních 255 turistů

 • 2. března – 7. ročník pochodu ZIMOU NEZIMOU nalákal 383 pochodníků. Díky tomuto pochodu jsme dospěli k poznání, že již nikdy nebudeme situovat cíl akcí do hotelu Slánka v Černošicích.

 • 9. dubna – PJP č. 2: KELTSKOU STEZKOU DO KOMOŘAN (7 km) - na náš první jarní podvečerák dorazilo 112 turistických příznivců.

 • 20. dubna – STŘEDOČESKÁ ŠEDESÁTKA, 4. ročník - v povodí Kačáku bylo tentokrát díky dešti vody víc než dost:O(, přesto se pochodu zúčastnilo 116 voděodolných turistů.

 • 27. dubna – 3. ročník oblíbené KARLŠTEJNSKÉ TLAPIČKY nově nabídl i dvě cyklotrasy. Celková účast činila 371 pochodníků.

 • 30. května – PJP č. 17: OD HŘBITOVA KE HŘBITOVU II. (9 km) - poznání Řeporyjského hřbitova a Malvazinek tentokrát na celé čáře zabránilo HNUSNÉ počasí:O( Jen 50 odvážlivců se vydalo do tohoto nečasu.

 • 11. června – PJP č. 20: BEZ BÁZNĚ A HANY PROJDĚTE SE (NEJEN) STRAŠNICEMI (9 km) - vzhledem k povodňové situaci, která počátkem června republiku zasáhla, bylo konání pochodu ohroženo. Nakonec vše dobře dopadlo, pochod se dal zátopovým územím Botiče vést a i účast byla slušná: 177 milovníků turistiky.

 • 29. června – 7. ročník MEMORIÁLU KAMENNÉHO BROUKA jsme zpestřili vyhlášením soutěže o nejmladšího, nejstaršího a nejvzdálenějšího účastníka. Jestli i to byl důvod rekordní návštěvnosti – 220 turistů – můžeme jen spekulovat.

 • 3. srpna – 3. ročník pochodu KUDY CHODILI TREMPOVÉ aneb SEJDEME SE V PIKOVICÍCH připadl na letní tropické teploty, a tak do čtyřicetistupňových veder vyrazilo poněkud méně účastníků, než jsme očekávali. Nicméně i před těmi 135 smekáme! Pochod proběhl pod záštitou starosty obce Hradištko.

 • 31. srpna – 6. ročník cyklu ČTYŘI ŘEKY si tentokrát nenechalo ujít 212 turistů a mohli si tak do svých vandrbuchů nechat orazit druhou řeku BEROUNKU.

 • 12. září – PPP č. 27: PRAŽSKÉ CESTIČKY ANEB Z BÍLÉ HORY DO HLUBOČEP (9 km) - také našemu prvnímu podzimnímu podvečeráku nepřálo moc počasí, přesto se dostavilo 171 účastníků.

 • 3. října – PPP č. 30: ZA KAMENNOU HISTORIÍ PRAHY 4 (8 km) - náš nejzdařilejší podvečerák tohoto roku, co se účasti týče. Historii s procházkou spojilo 215 pochodníků.

 • 26. října – 8. ročník pochodu DO HOLYNĚ BEZ HOLINEK absolvovalo 228 turistů, kteří si v cíli mohli zakoupit nové triko tohoto pochodu.

 • 30. listopadu 181 příznivců především vysokohorské turistiky bylo zvědavých na 1. ročník zbrusu nového cyklu pochodů KŘÍŽEM KRÁŽEM PO KOPEČKÁCH, a vystoupali tak s námi na letošní cíl - GRYBLU.

 • 6. – 8. prosince – PRAŽSKÁ STOVKA - tradiční výpomoc na 20. ročníku pochodu našeho hosta Olafa.

 • 25. prosince – 4. ročník pochodu MEZI RYBOU A PTÁKEM - kalorie nabrané při štědrovečerní večeři přišlo spálit 148 turistů.

Byli jsme osloveni s nabídkou vydání turistické známky a turistické nálepky k našemu březnovému pochodu Zimou nezimou.

Nadále jsme pokračovali v loni započaté aktivitě vydávání samolepek jednotlivých sobotních pochodů.

Vydali jsme pro vás Samolepník II., Trilobití pochodník III. a Záznamník I. (bronzového) stupně pro plnění nového cyklu pochodů KŘÍŽEM KRÁŽEM PO KOPEČKÁCH.

Také jste se na našich kontrolách mohli seznámit s novými kontrolními razítky.

Tři z pěti podvečeráků byly premiérovými počiny novějších a v organizování pochodů zatím málo zkušených členů Trilobitu.

Co se týče společných trilobitích výletů, ani tento rok jsme nezaháleli. V květnu to byl týdenní pobyt v Beskydech (7 trilobiťáků), začátkem října strávený víkend v oblasti Prášil na Šumavě (10 členů) a následně pak jednodenní říjnový výlet na Kutnohorsko (5 členů).

Rok 2013 byl také plný životních událostí našich členů. Slavily se dvoje šedesátiny, jedny čtyřicátiny, jedny dvacátiny i jedny krásné „plnoletiny“:O) A taky se narodilo jedno miminko.

2014

Na výroční schůzi počátkem roku naše řady rozšířili Juditka, Jakub a Emanuel. Jako hostující přibyli chodští psi Eliáš a Wuk. Po únorové „Valentince“ se k nám rozhodli přidat ještě Kačka s Michalem (oba Růžičkovi) a Karel.

Uspořádali jsme tyto akce:

 • 15. února – S VALENTÝNEM NA VALENTINKU - 4. ročník pochodu u příležitosti „svátku zamilovaných“, který jsme pro jeho americký původ stále ještě nezačali uznávat, přivítal 410 turistů.

 • 1. března – 8. ročník pochodu ZIMOU NEZIMOU zaznamenal REKORD v podobě 446 pochodníků.

 • 15. dubna – PJP č. 4: HLUBOČEPY TROCHU JINAK IV. Na náš první jarní podvečerák dorazila přesná stovka procházkářů.

 • 19. dubna – STŘEDOČESKÁ ŠEDESÁTKA, 5. ročník - ­na startu na Dobříši jsme přivítali 175 turistů.

 • 26. dubna – 4. ročník oblíbené KARLŠTEJNSKÉ TLAPIČKY podruhé nabídl i dvě cyklotrasy. Celková účast tedy činila 405 pochodníků a cyklistů.

 • 17. června PJP č. 20: PRAŽSKÉ VÝHLEDY III. - vyhlížet, rozhlížet a zhlížet přišlo 126 příznivců těchto podvečerních akcí.

 • 26. června PJP č. 23: OD HŘBITOVA KE HŘBITOVU III. - Nuselský, Podolský a Vyšehradský hřbitov si přišlo prohlédnout 161 turistů.

 • 28. června – 8. ročník MEMORIÁLU KAMENNÉHO BROUKA byl opět ve znamení vyhlášení soutěže o nejmladšího, nejstaršího a nejvzdálenějšího účastníka, kteří pak byli v cíli náležitě oceněni. I s nimi do cíle dorazilo celkem 230 pochodníků.

 • 2. srpna – 4. ročník pochodu KUDY CHODILI TREMPOVÉ aneb SEJDEME SE V PIKOVICÍCH - 261 účastníků tohoto „trempského“ pochodu si mj. mohlo v cíli poslechnout hudební vystoupení muzikantů Matěje a Radima.

 • 6. září – 7. ročník cyklu ČTYŘI ŘEKY se podruhé linul podél řeky VLTAVY. Plnit záznamník nebo se jen tak projít přišlo 242 účastníků.

 • 25. září PPP č. 28: PRAŽSKÉ CESTIČKY II. ANEB JDEME SE TOULAT PRAHOU 14 - po cestičkách se nám tentokrát toulalo (a snad nezatoulalo) 133pochodníků.

 • 25. října – 9. ročník pochodu DO HOLYNĚ BEZ HOLINEK přinesl novinku v podobně plastového výlisku, který by se měl od tohoto ročníku stát tradicí. Prohlédnout a získat jej mohlo 265 účastníků pochodu.

 • 29. listopadu 2. ročník našeho nejmladšího pochodu KŘÍŽEM KRÁŽEM PO KOPEČKÁCH letos vedl na KOUKOLOVU HORU a zdolalo jej 352 borců a borkyň.

 • 25. prosince – 5. ročník pochodu MEZI RYBOU A PTÁKEM - tentokrát přišlo nashromážděné štědrovečerní kalorie spálit 170 milovníků turistiky.

Již tradičně jsme pomáhali s organizací Jarního sluníčka v březnu a Olafovy stovky v prosinci.

K dubnovému pochodu Karlštejnská tlapička byla vydána turistická známka a turistická nálepka.

Vydali jsme další sadu samolepek, Samolepník III. a Trilobití pochodník IV.

Pro jednotlivé pochody byla vyrobena nová tematická razítka.

Nově jsme také na některých akcích začali předávat poháry nejrychlejším účastníkům a účastnicím nejdelších tras.

V dubnu se o nás psalo v nezávislém poberounském občasníku.

Společné odborové výlety letos zavedly 8 trilobiťáků na týden na Jižní Moravu (v květnu) a v říjnu si pár členů (někteří i s rodinnými příslušníky) udělalo pěkný výlet do přírodního parku Džbán.

Rádi se také pochlubíme tím, že jedním z pravidelných účastníků našich akcí a naším příznivcem, je pan Zdeněk Duběnka, který byl v říjnu oceněn prezidentem republiky medailí za zásluhy za 548 bezpříspěvkových odběrů krve a krevní plazmy. Celý Trilobit panu Duběnkovi k tomuto vyznamenání blahopřeje a za tuto bohulibou činnost děkuje!