2010

Středočeská 60

V sobotu dne 24. dubna 2010 jsme pořádali 1. ročník pochodu Středočeská šedesátka. Pro pochodující jsme připravili sedm možných tras od nejkratší čtyřkilometrové až po náročnou trasu 61 km. Všechny trasy startovaly na vlakovém nádraží v Davli a cíl měly také společný - v restauraci U Dolejších v Pikovicích. Turisté si na našem pochodu prohlédli tok Záhořanského potoka, procházeli známými i méně známými vesničkami v Posázaví, delší trasy procházely pak Hornopožárským lesem. Živé kontroly měly svá stanoviště na Oborské lávce, v Jílovém v restauraci Florian a v hospodě U Zdeňky u hotelu René u silnice v Sulicích. Na samotné organizaci pochodu a všech zákulisních příprav s ním spojených se podílelo celkem 11 členů našeho oddílu. Všem patří poděkování.

Modrá značka od Oborské lávky k obci Záhořany vedla přes několik brodů těžko překonatelných suchou nohou. Na startu jsme proto nabízeli igelitové pytlíky na boty: někdo je využil , jiný zvolil odlišný způsob překonání potoka. Z drtivé většiny jsme se v cíli setkali se spokojenými turisty, od některých jsme sklidili pochvalu za pěkný profil trasy či slušnou organizaci pochodu. Děkujeme všem 110 účastníkům a těšíme se, že se příští rok sejdeme na 2. ročníku Středočeské šedesátky. Vašek

Počty účastníků jednotlivých tras:

61 km – 6

52 km – 1

43 km – 4

34 km – 13

21 km – 25

12 km – 52

4 km – 9

Čtyři řeky – Vltava

Dne 4. září 2010 pořádal náš turistický klub třetí ročník pochodu Čtyři řeky s Trilobitem. Tento rok nás provázela řeka Vltava. Pochodující měli na výběr trasy od nejkratší 8 km až po 50 km pro dálkoplazy.

Jednotlivé starty na vlakových nádražích Zbraslav, Vrané nad Vltavou, Davle, na autobusových zastávkách ve Štěchovicích a Třebenicích a posléze cíl ve Štěchovicích v restauraci Na Peškově zajišťovalo 6 členů Trilobitu Barrandov.

Děkujeme všem, kteří se pochodu zúčastnili a zveme vás tímto zase za rok, kdy se projdeme podél Labe. Vašek

Počty účastníků jednotlivých tras:

50 km – 11

40 km – 5

32 km – 19

23 km – 19

14 km – 45

8 km – 19

25. prosince – Mezi rybou a ptákem – 1. ročník

start – Metro B – Jinonice 8:30 – 10:00cíl – v hlubočepské „Besední restauraci U Ritschelů“ 10:00 – 13:00

Všichni účastníci obdrželi tentokrát barevný diplom nového zcela nového typu, pěkné nové razítko a na kontrole pak občerstvení.

Trasa: 8 km (rodinného typu, středně náročná)

Kudy: Jinonice – arboretum Albrechtův vrch – Opatřilka – Prokopské údolí – Hlubočepy

Počasí: mrazivé, polojasné - 11°

Celková účast: 34 pochodníků

Připravil: Vladimír a spol.

Komentář:

Tento pochod či spíše procházka měla být doplňkem k našemu bývalému pochodu Od metra k metru a zároveň ukázat i dosud málo poznaná místa v okolí. Chtěli jsme zároveň zachovat i tradiční občerstvení (vánočku, vánoční pečivo s čajem) na kontrole. Na startu obětavě mrzli skoro dvě hodiny Pepa - kapitán s Tomášem a na kontrole pak Jarda s Lubošem a Lubanem. Ti ale aspoň měli k dispozici teplý čaj a i něco tvrdšího na zahřátí aby nezamrzli. Už je vidím všechny tři jako ledové sochy, cha, cha. V cíli jsem v teplíčku čekal já s Hankou.

Pochodníků sice přišlo přeci jen méně než jsme čekali, ale za to se to všem moc líbilo (od popisu, přes diplom, originální razítko, teplé občerstvení, ale i počasí, které však jsme neobjedávali my). Jediným nečekaným kazem na kráse snad bylo zjištění, že v cílové restauraci (jinak proslulé perfektní kuchyní) se přes svátky nevaří teplá jídla a ani polévky. Ale i tak skoro všichni poseděli a popili ke spokojenosti servírky Jarky.

A kudy že se vůbec šlo?? No od startu na metru v Jinonicích do starých Jinonic ke kostelu, pak do Nové Vsi, ale těsně před ní se uhnulo k retenční nádrži Asuán a podél meandrujícího Prokopského potoka k novému miniarboretu „Albrechtův vrch“. Od zdejší kontroly pak do mírného kopce těsně podél Velké Ohrady a při následném sestupu bylo možno využít dvě varianty (podle počasí) – buď přes Opatřilku a Červený lom dojít do Prokopského údolí anebo se tamtéž dostat snadnější cestou vilkami přes Novou Ves (téměř všichni lenoši použili snažší, ale méně zajímavější variantu). No a pak už jen klasicky projít po modré „prokopákem“ kolem bývalého koupaliště, jeskyně i jezírka až do Hlubočep, kde jsme měli zamluvený cíl v Besední restauraci u Ritschelů.

Poznámka: Na příští ročník je připraveno zcela nové razítko a jedna delší trasa navíc (možná bude i IVV). Vladimír