Trika

… že si jako oddíl budeme pořizovat vlastní oddílová trička, jsem slýchala už od první chvíle, co jsem začala jako řádný člen navštěvovat naše úterní schůze (členem Trilobitu jsem od března!). Nedala bych nic za to, že tato „problematika“ se tam ale řešila už dávno předtím:o)

Nicméně začal být Vašek posledních několik schůzí, co se triček týče, docela nekompromisní:o) a ve finále jsme dostali za úkol připravit si vlastní návrh trička, který budeme na příští schůzi prezentovat.

Protože beru všechny Vaškem zadané úkoly zcela vážně (resp. neberu je na lehkou váhu:o)), hodlala jsem splnit i tento. A tak jsem poslední dubnové úterý, kdy měla být večer schůze, v práci narychlo (tedy horkou jehlou:o)) spíchla návrh trička, jaké by se líbilo mně. Byla to tedy akce s velkým „A“, neboť jsem si musela dávat setsakramentsky bacha, aby kolegovi, který se mnou sedí v kanceláři (a hlavně mojí šéfové!!) nebylo divné, proč si tu pořád něco vystřihuji, lepím a vybarvuji pastelkami (přece jen mám trochu odlišnou náplň práce:o)) Ale vše dobře dopadlo, nikdo si mého tvůrčího výtvarného počínání nakonec ani moc nevšímal:o))

S hotovým návrhem se večer dopravuji na Barrandov. Vašek probírá jednotlivé body, které jsou na programu dnešního jednání… hodnotí S-60, vydává pokyny ohledně Tlapičky, zmiňuje se o nutnosti dát do pořádku účetnictví, připomíná další naše pochody (Brouka a Cholupický/Komořanský potok). Pak ještě Vláďa informuje o jednání Programové rady… a je to tady! Na řadu přicházejí trička. A Vašek vyzývá přítomné, aby ukázali svoje návrhy. Zatímco někteří se na úkol evidentně vykašlali úplně, jiní se snaží zachránit situaci tím, že na rychlo na povalující se účtenky cosi čmárají:o) a já vítězoslavně z kabelky tahám svůj návrh! Jsem prostě vzorňák, táhne se to se mnou holt již od základní školy:o))

Návrh koluje kolem stolu, někteří oddíloví kolegové uznale pokyvují hlavami, někteří o návrhu diskutují. Kolovat začínají i právě vytvořené návrhy na účtenkách … v této chvíli najednou všichni ožívají a snad každý má najednou nápady, co by na triku být mělo, co by tam být nemělo, jak by mělo a nemělo vypadat… Vaškovi nezbývá v tomto chaosu nic jiného, než diskusi ohledně triček ukončit prohlášením, že DEFINITIVNÍ rozhodnutí se učiní na schůzi za 14 dní (tedy 10. 5.). Uklízím svůj návrh zpět do kabelky.

Za 14 dní…

Na první květnové schůzi přicházejí trička na řadu překvapivě celkem brzy. Jakmile Vašek téma otevírá, tasí se Jarmila se svým návrhem trička a také Vláďa ukazuje své pěkné provedení nápisu „Trilobit Barrandov“, které by rád použil jako motiv na triko a se kterým se dle mého letmého odhadu hodně navztekal – že, Vláďo?:o)

Nesměle (protože s konkurenčním Jarmiliným návrhem, který u přítomných vzbudil vlnu nadšení, se najednou nemohu nějak poměřovat) vytahuji svůj návrh, který se celých těch 14 dní mačkal v té mé kabelce. Jarda ještě ukazuje svůj nákres, ve kterém hlavně vypichuje logo KČT umístěné na jednom rukávu trika… Vašek chce, abychom o návrzích hlasovali. Resp. máme hlasovat o takové jakoby kombinaci všeho… abych to zkrátila… nakonec zvítězila Vaškem nazvaná plná varianta:

Na přední straně bude obrázek trilobita a nápis Trilobit Barrandov (Jarmilin návrh).

Na zadní straně bude jméno (přezdívka) a nápis Trilobit Barrandov (Vláďův návrh).

Na jednom rukávu bude logo KČT, na druhém adresa našich www stránek (to tedy za předpokladu, že si nenecháme udělat tílka, že Pepo?:o))

Následně se hlasovalo o barevném provedení. Vaškova khaki se setkala s největším ohlasem, takže jsem se svou bleděmodrou variantou moc šancí neměla:O(( Ale protože jsou na mě kolegové hodní, nakonec prý bude přece jen možné, abych tuto barvu trička měla (dodatečně děkuji – ona mi totiž tahle barva prý sluší:o)) A možná budeme všichni ještě nakonec překvapeni, jak bude slušet růžová barva Jardovi a Vláďovi:o))

Teoreticky jsme se tedy na oddílových trikotech KONEČNĚ domluvili – teď jsem jen zvědavá, jak se Luboš popere s tím, až bude zadávat naše požadavky příslušné firmě, která by je měla vyrobit… z tohoto pro nás ale vyplynul ještě jeden úkol a zajímalo by mě, jestli ho tentokrát splníme všichni. Ale předpokládám, že ano, protože všichni chceme mít své tričko:o) A kdyby přece jen někdo nááááhodou nevěděl, cože to má vlastně za úkol, připomínám, že je třeba poslat Lubošovi na mail požadavek na velikost trička a jméno (přezdívku), které na něm chce mít.

Tak tolik asi o anabázi „oddílové tričko“:o) A pro ilustraci přikládám některé z výše zmíněných výtvorů. Andy